Sponsorlu Bağlantılar

TSB Kasko Değer Listesi 2022 – Kasko Değeri Sorgula

TSB Kasko Değer Listesi 2022 – Kasko Değeri Sorgula

 

Kasko Değer Listesi 2022: Bütün marka ve model otomobil, motosiklet, traktör, kamyon, otobüs, kamyonet, kamyonet, transporter, minibüs, tır vs. bütün ağır vasıta ve iş makineleri için güncel tsb kasko değer listesi öğrenin.

Kasko Değer Listesi 2022

Kasko Değer Listesi 2022 ile öncelikle zorunlu trafik sigortası ile kasko sigortası arasındaki farkı öğrenelim. Bu iki sigorta türü arasındaki temel farklar şu şekilde sıralanabilir:

 • En temel özelliklerinden biri sigorta teminatının isteğe bağlı olmasıdır. Zorunlu trafik sigortası ise her araç için zorunludur.
 • Zorunlu trafik sigortasının temel amacı, herhangi bir mağduriyet durumunda karşı tarafın zararını karşılamaktır.
 • Kasko sigortasının temel amacı, kendi aracınızın hasarını karşılamaktır.
 • Zorunlu deprem sigortasında hasar teminat limiti devlet tarafından belirlenirken, kaskoda bu durum tam tersidir ve siz bunu poliçe hazırlanırken veya sonrasında düzenlemeler yaparak kendiniz belirlersiniz.

TSB kasko değer listesi

TSB kasko değer listesi Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından her ay yayınlanmaktadır. Bu listeyi resmi web sitesinde paylaşan TSB, aracınızın modelini, üretim yılını ve motor hacmini dikkate alır. Ayrıca paylaşılan listede sadece 15 yaş altı araçlar yer alıyor. Eski araçlar dahil değildir. Aracınız herhangi bir hasar aldığında, sigorta şirketiniz bu listeye göre hesaplar ve ödeme yapar.

 • Araba
 • Taksi
 • Kamyonet
 • Otobüs
 • Minibüs
 • Taşıyıcı
 • Kamyon
 • Ağır Araç
 • İnşaat makineleri
 • Traktör
 • Motosiklet

Traktör Kasko Değeri

Ülkemizde traktör kullanım oranı kırsal kesimde oldukça yüksektir. Traktör genellikle düz yollarda değil engebeli arazilerde kullanılır. Bu alanlar için üretilmiş bir araç olmasına rağmen en ufak bir hatada devrilme gibi birçok kaza ile karşılaşılabilmektedir. Bu kaza durumlarına karşı kendinizi güvence altına almak için kasko yaptırmanız önerilir. Traktörünüze zarar verebilecek bir olaydan sonra kara kara düşünmeyi bırakın ve sigortanızdan ödeme almanın rahatlığını yaşayın. Kasko poliçenizi oluşturduktan sonra traktörünüzde herhangi bir hasar meydana geldiğinde tutanak tutarak sigorta şirketinize ulaşabilirsiniz. Sigorta şirketiniz, TSB’nin resmi internet sitesinde paylaşılan Traktör Kasko Değeri yardımı ile hasarı belirleyecek ve 45 gün içinde ödemesini yapacaktır. Ödeme genellikle 2 hafta içerisinde yapılsa da 45 gün boyunca yasal hakları olduğu unutulmamalıdır.

Motosiklet Kasko Değeri

Binmeden her gün geçecek araçlara binmek. Trafiğin yanı sıra benzin gibi sıkmada en büyük etkendir. Buna göre motosikletle kaza yapan oyunculara bağlı. Motosiklete frenleme ve uygulama gibi motosikletlerde çok sık yapılır. Bu kazalara karşı güvenlik için kayıt yaptırmak için kasko yaptırılacak yerdir. Bu nedenle ekipmanla ilgili tüm maddi hasarları maddi sigorta şirketinden karşılamanız gerekir. Motosiklet Kasko Değeri, Türkiye Sigorta Birliği’nin resmi internetinden gelmektedir. Kullandığı motosiklet modelleri bu liste arasında yer almaktadır.

Kasko Değerleri

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) belirli aralıklarla araç paylaşımı yapmaktadır. Bu listede araç modeli, ömür yılı ve motor hacminin yanı sıra kasko da göz atabilirsiniz. Araçta herhangi bir hasar olması durumunda bu sigorta listesini yaptırmanız gerekmektedir. Bir motor sigortası poliçesi satın alırken ve büyütürken bu listeden yardım alın. Kasko değerleri ve kasko değer listesi 2022 gibi bilgileri yazımızın devamından öğrenebileceklerdir.

Araç Kasko Değer Listesi

Her araç sahibinin sigortası olması gerekir ancak bu hizmet aracınızın gecelerini kapsamadığı için kasko yaptırmış sayılmalıdır. Sigorta ne zaman aşılanacak, akıllı ödemeler şöyle:

 • Deprem, su gibi olaylardan oluşan olaylar,
 • Yangından kaynaklanan olaylar,
 • 3 kişiye verilen isimler,
 • Hırsızlıklar ve
 • Trafik kazalarında meydana gelenler.

Eğitim amaçlı okullara yöneliktir ve uzar. Bunun için bazı ürünler sigorta kapsamına alınabilir. Çalıştığınız sigorta şirketi ile atölye hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigortasızlıktan kaynaklanan yaralanmalar kaskoya konur. Bu raporun ardından sigorta şirketi, sigorta poliçeniz kapsamında incelenir. Bu incelemede kasko sigortası kapsamında olup olmadığı araç kasko değer listesi ile araştırılır. Araştırma için ödenecek kasko sigortası ödendikten sonra maddi olarak ödenmemektedir. Bu, sigorta şirketinizin ekspertiz ekibi tarafından yapılır. Ödeme, kullanıcı bankasından iki hafta içinde aktarılır. Sigorta kapsamına giren 45 gün içinde ödeme hakkınızı unutmamak.

Bu nedenle kasko yaptırıldığında resmi olarak ödenecek bilgilere sahip olmak için Türkiye Sigorta’nın internet sitesinde yayınlanan aylık listeden yararlanabilirsiniz.

 

Sigorta Reasürans Kasko Değer Listesi

Sigorta Reasürans Kasko Değer Listesi “reasürans” olarak da adlandırılabilir. Bu sigorta kapsamında sigortalanan riskin bir kısmının veya tamamının reasürans işlemidir. Bu sigorta türünde hasar ödemelerinde zorluk yaşamamak adına sigorta şirketlerine sıklıkla başvurulmaktadır. Sedan’a ödenen sigorta bedelleri herhangi bir ödeme durumunda reasürans şirketlerine aktarılır. Sedan firmalardan tahsil ettiği ücretleri tek çatı altında toplar ve her türlü ödeme durumuna müdahil olur. Bu sayede hem sigortacının hem de sigorta şirketlerinin yükü azaltılmaktadır. Sigorta reasürans sigortası değer listesine TSB resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kasko Değerleri

Kasko poliçesini sadece yurt içinde geçerli olacak şekilde düzenliyoruz, ancak sürekli veya sınırlı olarak yurt dışına giden kişilerin “yurt dışı teminatı” eklemesi tavsiye edilir. Kazanın nerede ve ne zaman olacağını asla bilemeyeceğinizden emin olmalısınız. Ayrıca sunulan ek teminatları incelemeli ve öngördüğünüz hususları eklemelisiniz. Aksi takdirde oluşabilecek hasarlar sigorta kapsamına girmez ve herhangi bir ödeme alamayabilirsiniz. Araç kasko değerleri ve sorgulama sayfası ile tüm marka ve model otomobil, motosiklet, traktör, kamyon, otobüs, kamyonet, kamyonet, taşıyıcı, minibüs vb. Tüm ağır vasıta ve iş makinaları için güncel sigorta değerini öğrenmek için yukarıdaki sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu