Sponsorlu Bağlantılar

Transaksiyonel Analiz Eğitiminin Amacı

Transaksiyonel Analiz Eğitiminin Amacı

Kişilerin attığı her adımın daha önce belirlenmiş olan bir amaca ulaşmak için atıldığını söylemek doğrudur. Bu anlamda transaksiyonel analiz eğitimi ile ulaşılmak istenen birtakım amaç vardır. Bu boyutu ile ele alındığı zaman transaksiyonel analiz terapisinin amacı, bireylerde ortaya çıkan uyumsuz davranışların ne olduğunun tespit edilmesi ve neden kaynaklandığının açıklanması şeklindedir.

Bununla birlikte bu davranışların analizini yaparak terapi sürecinin işleyişini belirleyen transaksiyonel analiz eğitimi, bu davranışların yönünü istenilen şekilde değiştirerek bu davranışları uyumlu bir hale getirmeyi amaç edinir.  Kişilerarası ilişkilerde de bireylerin diğerleri ile uyum içinde yaşamasına olanak tanıyan bu eğitim, alanında uzman eğitimcilerle verilir.

Transaksiyonel Analiz Kimlere Uygulanır?

Her uygulama, terapi ve eğitim için uygun bir kitle vardır. Bazı zamanlar bazı kitleler bazı eğitimler için uygun olmayabilir. Bu nedenle uygulanacak olan eğitimlerin hangi kitleye hitap ettiği kesin olarak tespit edilmelidir. Bu anlamda transaksiyonel analiz eğitimi kitlesi de bellidir. Transaksiyonel analiz eğitimi herkes için uygundur.

Bu çerçevede bireyler, çiftler, aileler, eğitmenler, iş liderleri ve koçlar transaksiyonel analiz eğitimini kullanarak ilişkilerini daha iyi bir seviyeye taşıyarak geliştirebilirler. Böyle bir düşünceye sahip olan herkes bu adımı vakit kaybetmeden atabilir. Bu kapsamda bu eğitimler kişisel dönüşümüne katkı sağlamak ve çevresiyle olan ilişkisini daha çok güçlendirmek isteyen herkesin katılımına açık bir şekilde gerçekleştirilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu