Sponsorlu Bağlantılar

Rambo Filminin İncelemesi

Adında Rambo kelimesi geçen bir filme gitmek ve bu filmin gerçekten sunduğundan fazlasını beklemek, bir Porsche bayisine girip sonra hiç insan taşıyıcısı olmadığını koklamaya benzer.

Bu asla beyinsel bir egzersiz olmayacaktı, ancak tüm çalışma süresi boyunca ne kadar ilkel, içgüdüsel ve yine de tamamen akılsız olmayı başardığı konusunda çok az şey beni hazırladı. İlk üç film, insanların ateşli silahlar, patlayıcılar ve keskin aletlerle ne kadar yaratıcı bir şekilde ölümlerinin sona erebileceğinin yüzeyini bile çizmiyor, ancak bunun sonuna doğru bu namlunun altını ve bazılarını hurdaya çıkardıklarını düşünmeye başlamıştım.

https://1080pfilmizle.org/tutsak-turkce-dublaj-full-hd/

Rocky’nin dönüşüne açık bir şekilde giren düşünce göz önüne alındığında, ummuştum – ortaya çıktığı gibi aptalca, bu eşit derin düşünmenin John Rambo karakterini düşünmediğimiz şekillerde geliştirebileceğini ummuştum. Belki de sorunları çekicilik ve diplomasi ile çözerken, kötü adamları iğneleyici nükteleriyle baş başa bırakırdı? Err…hayır…bu bir seçenek değildi, değil mi?

Konudan bahsederdim ama son zamanlarda içinde beşten fazla kelime olan cümleler yazmaya başladım, bu yüzden bu işi atlayacağım. Oyunculuk performansları, tanıdığınız, hayatta kalan veya kahramanca ölen aktörler ve yapmadığınız ve vahşice ölen oyunculara düzgün bir şekilde bölünmüştür. Julie Benz dışında hepsi oldukça berbat ve karakterinin savaştan zarar gören Burma’ya ilaç getirme planı o kadar intihara meyilli ki, katliamın başlarında kısa ama değerli bir ders alacağını umuyordum. Ama ne yazık ki yapmıyor.

Bir başka hayal kırıklığı da, rahmetli Richard Crenna’nın, dinleyen herkese kaç tane ceset torbasına ihtiyaç duyacağını söylemek için Albay Samuel Trautman olarak ortaya çıkamaması. Aslında ABD Ordusu, en etkili ölüm makinelerinden birine tamamen ilgisiz görünüyor ve gezegendeki en acımasız rejimlerden birinin yanında sessiz bir hayat yaşamak için emekli olduğunu fark etmedi. Krallığın Suudi Arabistan için tam olarak bir turizm bankacısı olmaması gibi, John Rambo da Burma diktatörlüğüne benzersiz bir onaylamama damgasını vuruyor. Yine de, son 50 yıl veya daha uzun süredir yaptıkları gibi, olumsuz PR’ı adım adım atacaklarından eminim.

Stallone yaşına göre olağanüstü bir formda görünüyor ve sahip olduğu birkaç düzine kelimeyi nispeten kolaylıkla hallediyor. Aynı zamanda filmi de yönetti ve yaklaşımı biraz sayılara göre olsa da, ustaca bir çaba. Ama resmin her yerinde parmak izleri varken – en azından senaryo için bahaneyi birlikte yazarken – nihai sonuç için kutuyu taşıması gerekiyor.

Son kötü adam tozu ısırdıktan sonra, tek ve tek ‘akıllı’ Rambo hikayesinin First Blood olduğu ve oradan sürekli olarak yokuş aşağı gittiği sonucuna varıyorum. Bu dördüncü bölüm, bizi önceki gezilerin şovenist söyleminden veya ulusal gururundan kurtarıyor, ancak aslında savaşın acımasızlığı ve ona gidenler üzerindeki etkileri hakkında daha fazla şey söylemiyor.

Kaynak: https://1080pfilmizle.org/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu