Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün saat 18:00’de Fed Başkanı Powell, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde konuşma gerçekleştirecek. İçeride ise Kasım ayına ilişkin Ödemeler Dengesi rakamı açıklanacak. Dün ABD piyasalarında gün içerisinde %2’ye varan kayıpların, kapanışa doğru çoğunlukla telafi edildiği ve S&P500’ün günü %0.14 kayıpla tamamladığı görüldü; Nasdaq ise %0.05 yükseliş kaydetti. Bugün Asya genelinde genel görünüm negatif, ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde ise yatay konum hakim. BIST’in dün kapanışa doğru gelen satımların ardından güne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz. Borsa İstanbul yönetimi tarafından 20 Aralık tarihinden itibaren devam eden BIST50 hisselerinde geçerli olan açığa satışta yukarı adım kuralına devam edilmeyeceği bildirildi.

İZLENECEKLER

—Kasım’21 Ödemeler Dengesi (bekl: -$2.50mr)

—Hazine 5 ve 7 yıllık tahvil ihaleleri

ŞİRKET HABERLERİ

—PRKME, Ciner Enerji’de sahip olduğu payların tamamının Park Holding’e satılmasına karar verildiğini duyurdu.

—EGEPO üçüncü hastanesinin faaliyete başladığını duyurdu.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında dün TL15.07 fiyat ortalaması ile toplam 900bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—BIMAS hisse geri alım programı kapsamında dün TL72.01 fiyat ortalaması ile toplam 100bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—MTRKS hisse geri alım programı kapsamında dün TL20.69 fiyat ortalaması ile toplam 50bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

SEKTÖR HABERLERİ

—Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre şirket ve kurumlar da döviz ve altın hesabını TL mevduata dönüştürebilecek. Tüzel kişiler 6 ay veya 1 yıl vadeli TL mevduat hesabı açabilecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu