Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün 22:00’de Fed Tutanakları yayımlanacak, içeride takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmazken ABD’de ADP İstihdam rakamları açıklanacak (bekl:410bin). Bugün saat 10:00’da Hazine ve Maliye Bakanı Nebati Müsiad toplantısına katılacak, 11:00’de Erdoğan milletvekilleriyle buluşacak, 14:00’te ise TCMB Başkanı Kavcıoğlu ihracatçılarla bir araya gelecek. Dün ABD piyasalarında teknoloji hisselerinde satışlar görüldü, Dow Jones ise günü alıcılı tamamladı. BIST ise günü %1.92 yükselişle 1963 seviyesinde tamamladı, XULAS %4.61 yükselirken, XBANK %0.55 kayıp gösterdi.

İZLENECEKLER

—22:00 – Fed Tutanakları

ŞİRKET HABERLERİ

—TCELL’in ortaklarından LetterOne, şirketin yönetim kurulunda bulunan dört ismin yönetimi iyileştirmek ve uluslararası yatırımcıları çekmek amacıyla değiştirilmesini istediğini belirtti. LetterOne, Kasım ayında da yönetim kurulunun performansını eleştirerek kurumsal yönetim revizyonu istemişti (Kaynak: Bloomberght).

—BUCIM ödenmiş sermayesini %200 oranında bedelli olarak artırarak TL500mn’dan TL1.5mr’a çıkarma kararı aldı.

—ENKAI bugün kar payı avansı olarak hisse başı brüt TL0.20 temettü ödemesi gerçekleştirecek.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL49.91 fiyat ortalaması ile toplam 50bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—ISBIR, bağlı ortaklığı ISSEN paylarında dün TL14 fiyat ile toplam 500bin adet pay satışı gerçekleştirildiğini bildirdi.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında dün TL13.68 fiyat ortalaması ile toplam 300bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu