Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün 2ç21 büyüme rakamı açıklanacak. Foreks anketi beklentisi %22.0, Tera Yatırım beklentisi ise %21.0 büyüme gerçekleşmesi yönünde . Bugün ayrıca TCMB, Yatırımcı ve Analist Toplantısı gerçekleştirecek. Dışarıda ise ABD tarafında ADP istihdam ve ISM İmalat verileri takip edilecek. Opec+ toplantısı da bugün gerçekleştirilecek. BIST dün günü %0.95 yükselişle 1472 seviyesinde tamamladı, yükselişe bankacılık hisseleri öncülük etti ve XBANK %2.58 yükseliş kaydetti. Güne pozitif tarafta başlamasını beklediğimiz endeksin 1470 üzerinde işlemlerine devam etmesi teknik olarak trend açısından pozitif.

İZLENECEKLER —10:00 – 2ç21 GSYH (Foreks bekl: %22.0) —TCMB Yatırımcı&Analist Toplantısı

ŞİRKET HABERLERİ

—NETAS, VAKBN’ın BT donanım envanterinin parça ve konsinye cihaz dahil saha bakım ve onarım hizmetini 3 yıl süreyle sürdürmek üzere sözleşme imzalandığını açıkladı.

—ARDYZ, DMO ile ölçeklenebilir veri depolama sistemi alım işine ait TL6.07mn bedel ile sözleşme imzalandığını açıkladı.

—TSGYO’nun ödenmiş sermayesini %30 oranında bedelli olarak artırma sürecinde rüçhan hakkı kullanımı bugün başlayıp 15 Eylül tarihinde sona erecek.

—SASA hisse geri alım programı kapsamında dün TL27.44 fiyat ortalaması ile toplam 1.5mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—QUAGR hisse geri alım programı kapsamında dün TL13.13 fiyat ortalaması ile toplam 691bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret AŞ. bugün ‘’EGEPO.E’’ kodu ve 5TL/baz fiyat ile Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

MAKRO

—Hazine borçlanma takvimine göre Eylül-Kasım döneminde TL107.4mr iç borçlanma hedeflendiğini duyurdu. Eylül ayında TL35.9mr iç borç servisine karşılık TL40mr iç borçlanma hedefleniyor

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu