Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik Nargile Keyfi

  1. Elektronik Nargile

Nargile içiciliği klasik anlamda Balkan coğrafyasında, Orta Doğu bölgesinde ve Güney Asya’ya özgü geleneksel ve kaidelere dayalı bir tütün içme aracıdır. Tüketicinin steril bir hortum aracılığıyla temiz bir sudan geçerek süzülen dumanı nefes yollarından içine çekmesini sağlayan bir mekanik düzeneği olan nargile, tütünü içme şekli ve adabı, asırlar süren zaman da oluşmuş kullanım kaideleri ve geleneği ile basit bir araçtan fazlasını ifade etmekte olup, şark kültürünün bir parçası haline gelmiştir. Kullanıcılar değişen teknoloji ile birlikte daha temiz ve steril içime sahip yöntemler de zaman içerisinde keşfetmiştir. Bu keşiflerin en büyüğü elektronik nargile olarak lanse edilebilir. İçerisinde köz, tütün, kül bulundurmayan bu şahane tasarımlar ile istediğiniz her yerde nargile keyfinizi sürdürebilirsiniz.

 

Nargilenin Parçaları Nelerdir?

Ser: Nargilenin uzun ve ince yapılı gövdesidir. Elektronik nargile içerisinde de aynı yapı mevcuttur.

Lüle: Yapısal olarak üstte bulunan, tütünün ve közün konulduğu delikli toprak tabladır. İçerisinde hava döngüsü sağlandıkça smok yani duman içiciye ulaşmaktadır.

Marpuç: Tütün dumanını şişe içerisinden alan ve tüketicinin ağzına ulaştıran bölümdür.

Nargile bir çok aromatik özelliklerde ki tütünlerin tüketilmesine olanak verir. Nane aromalı, vaporesso aromalı ve anason aromalı tütünler tüketicilerin en sıklıkla tükettiği tütün çeşitleridir. Bununla birlikte klasik ve sade olarak tüketmeyi seven nargile tiryakileri için aromasız ve sade tütünler de mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu