Sponsorlu Bağlantılar

Çıkma Oto Beyin

Çıkma Oto Beyin

Sistemde kullanılan elektronik kontrol ünitesi bir mikrobilgisayar ve bilgisayarın temel elemanı bir mikroişlemcidir. Mikrobilgisayarın program belleğinde, motorun farklı çalışma koşullarında çalışmasını belirleyen tüm veriler önceden kaydedilir.

Elektronik kontrol ünitesi, enjekte edilecek yakıt miktarını hesaplamak için hava miktarı ve motor devri hakkında bilgiye ihtiyaç duyar. Çıkma oto beyin için web sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Bilgisayar, motor çalışma koşullarına göre enjekte edilecek yakıt miktarını hesaplamak için hava göstergesi sinyalini, RPM sinyalini ve diğer sensörlerden gelen sinyalleri birleştirir. Bu değerlendirmeye göre enjektörleri tahrik eden elektrik darbelerinin uzunluğunu ayarlar ve enjektörlere gönderir. Darbeler ne kadar uzun olursa, enjektörler o kadar uzun süre açık kalır ve böylece enjekte edilen yakıt miktarı artar.

Ölçüm ve algılama birimlerinden gelen bilgiler bilgisayar tarafından değerlendirilir ve enjekte edilecek yakıt miktarını belirlemek için kullanılır. Bilgisayar ve sensörler kontrol sistemini oluşturur. Emilen hava miktarı motorun yük durumunun bir göstergesidir. Ecumann.com ziyaret ederek çıkma gösterge paneli, çıkma motor beyni ve aradığınız diğer tüm parçaları bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu