Sponsorlu Bağlantılar

Camii Halılarında Kampanya !

Camii Halılarında Kampanya !

Camii halıları hem üretiminde hem de dekorasyonuyla tasarımlarının diğer halılardan farklı olarak üretilen dokumalardır. Birçok çeşidiyle camiileri özel kılmaya devam eden ve tarihi dokularını en iyi şekilde ortaya çıkaran modellerin bir çok çeşidi vardır. Bu çeşitler öncelikle iki kısma ayrılır. Bir kısımda kalitenin fazla bulunmadığı fakat çeşitlerin daha çok olduğu ve malzemelerin kalite düzeyinin düşük kondüsyonda olduğu modellerdir.

Diğer çeşidi ise, hem hakiki koyun yününden imal edilerek ip kalitesiyle de kendini ortaya koyan ve malzemelerinin kalitesiyle de ürünü en iyi şekilde imal edilmiş modelleridir. İki üründe de ip kalitesi değişiklik göstermektedir. Kalitesi yüksek olan hakiki koyun yününden imal edilmiş iple dokunan halılar, daha az çeşide sahip olmaktadır. Diğer halı çeşidi olan kalitesi daha az olan ip ve malzemeden oluşan halı çeşidi ise hem daha fazla seçeneği ve motiflerden oluşur hem de daha fazla imal edilerek sürümden kazanılan modellerdir. Uygulanan fiyat kampanyaları ise bu modellerde daha çok görülür.

İnanılmaz Fiyatlarda Cami Halıları !

Fiyatlarında seçenek türü kadar değişiklik barındıran camii halılarına ilgi büyüktür. Çoğu kişinin desenlerine hayran kalarak belirli miktarlarda üretimi ile daha da değerli kılınmaktadır. İçeriğinde kullanılan malzemenin kalitesi de dokumadaki yumuşaklık ve estetik görünümüne bir o kadar yansımaktadır. İstenilen çeşitte mevcut bulunan camii halıları, her zevke de hitap eder. Beklentiyi en iyi şekilde karşılayan cami halısı modelleri  arasında en çok kullanılan çeşitlerinde sadelik ön plandadır. Renk ise tasarımların zarafetiyle sadeliğini korur. Bu modellerin en çok kullanılanları ise ; seccadeli cami halısı fiyatları, natural camii halısı,  yün cami halıları, göbekli camii halısı ve saflı camii halıları en çok tercih edilen modellerdendir. Camii halıları arasında dikkat edilen inanılmaz fiyatlarda ve kampanyalarda olan ürünlerden olması da ilgiyi daha çok arttırır.

Camii Halılarında Ses Yalıtımı ve Halıların Önemi

Akustik duvar formatlarında dekore edilirken sütun dekoru ve renklerine uygun olarak tasarlanmış halıların hem rengi hem de deseni oldukça önemli ayrıntılardır. Cemaatin namaz kılmak için geldiği ibadet yeri olan camilerin iç dekoru arasında en önemlisi halılar olarak bilinir. İstenilen tarz be modellere sahip olan camiiler de özel dokunan halıların kalite çeşitleri de mevcuttur. İstenilen ip ve malzeme kalitesiyle dokusunda hayranlık bıraktıran ürünlerin imal edilmesi de camilerde görsel estetiğin doruğuna çıkarmaktadır.

Üzerindeki motifleri kıble yönünde olması gerektiği de önemli detaylar arasındadır. Değişik desenlerle sahip olan ve en çok tercih edilen diğer bir halı modeli ise göbekli model halılardır. Adının anlamı ise halının göbek kısmında bulunan motiflerin başlayarak dokunması, halının göbekli halı olarak isim almasını sağlamıştır.

En Çok Beğenilen Cami Halıları

Tarihi camiiler de de bulunan ve en çok tercihler arasında olan halı çeşididir. Dokumasında kullanılan iplik çeşit ile içerisindeki diğer malzemelerinin kalitesiyle daha yumuşak ve yerde izolasyon yaparak hem ses çıkışını kontrol eder hem de görüntü kalitesiyle de uygun formatta bulunan modellerin montajı yapılır. Her camiinin iç alanı metrekare olarak değiştiği için, her alınan halıyı da o alana göre imal ederek kullanıma hazırlanır. Beklentiyi en iyi şekilde karşılayan modeller estetik görüşüyle oldukça beğeni alır. Cemaatin ve camiyi ziyaret etmek isteyenler için halıların yumuşak dokusu oldukça önemlidir. İçeriye ibadet açısından ayakkabıların çıkarılarak halı üzerinde yürünmesi de halının dokusunda yumuşaklığın olması en çok istenilen ayrıntılardan biridir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu